PostHeaderIcon WYBIERAMY MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA - Czytamy Korczaka

Większość dzieci mało czyta albo robi to z przymusu. Natomiast głośne czytanie uczy skupienia się na treści, rozwija koncentrację i pamięć. Pomaga się uczyć, osiągnąć sukcesy, pobudza wyobraźnię dziecka. Należy pamiętać, że głośne czytanie pomaga się wyciszyć, dostarcza radości i jest świetnym pomysłem na wypełnienie wolnego czasu.

Aby propagować piękne, głośne czytanie w dniu 21-go września (w piątek) odbył się konkurs Mistrzowie pięknego czytania. Został on przygotowany przez p. Agnieszkę Ławrynowicz oraz naszą bibliotekę. Skierowany był do uczniów Szkoły Podstawowej im. Kpt. Wł. Wysockiego w Biesiekierzu. Zorganizowany został w ramach XI edycji Powiatowego Konkursu WYBIERAMY MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA ? Czytamy Korczaka. W szranki stanęło 16 osób z klas IV ? VI. Uczestnicy przeczytali głośno przygotowany wcześniej tekst autorstwa Janusza Korczaka. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 5 osób. Ich zadaniem było głośne odczytanie wylosowanego tekstu. Drugi etap pozwolił na wyłonienie 2 osób ? laureatów naszego konkursu, którzy będą nas reprezentować na szczeblu powiatowym w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej w dniu 3 października 2012 r. o godz. 10:00.

I miejsce zajęła Alicja Kowalska
II miejsce zajęła Marcelina Stańczak.

Jury wyłoniło jeszcze 3 osoby, które zdobyły wyróżnienia, są to: Zuzanna Łosiak, Karolina Stebelska oraz Zuzanna Darosz.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Renata Łowiecka