Strona główna

PostHeaderIcon "Mały Festiwal TY i JA" w ramach 9. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja

W ramach 9. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja w dniach 4-7 września przeprowadziłyśmy "Mały Festiwal TY i JA". Inauguracja cyklu imprez związanych z festiwalem miała miejsce we wtorek -4 września.

Zaproszeni przez nas goście ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Biesiekierzu uczestniczyli w projekcji czołówki i filmu z przebiegu "8. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja". Następnie przedstawiłyśmy film "Brzydkie słowa", którego projekcja wywołała gorącą dyskusję o problemach m.in. ludzi dotkniętych Zespołem Tourette?a. Kolejnym działaniem integrującym było wspólne przygotowanie z naszymi gośćmi sałatki owocowej. Degustacja i prowadzone przy niej rozmowy zbliżyły nas do siebie i zacieśniły nasze więzy i dalszą współpracę. W środę ? 5 września udałyśmy się do Szkoły Podstawowej im. Kpt. Wł. Wysockiego w Biesiekierzu, oddział w Parnowie, a w czwartek ? 6 września do Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Świeminie. Zaprezentowałyśmy w nich dla uczniów film o idei "Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja" w Koszalinie. Następnie przedstawiłyśmy prezentację multimedialną traktującą o wszelkich rodzajach nietolerancji. Przybliżyłyśmy również książkę: "Rasizm i nietolerancja nie!" autorstwa Florence Dutheil. W piątek 7 września nastąpiło uroczyste podsumowanie festiwalu. Wszyscy zebrani obejrzeli film o idei tego przedsięwzięcia, następnie wysłuchali recitalu koszalińskiego artysty Piotra Zemły. Podczas spotkania dwukrotnie wystąpił nasz Kabaret Biblioteczny "Biblio-Stars", a także odbył się koncert Zespołu Ludowego "Polna Grusza". Podsumowaniem spotkania była degustacja ciast przygotowanych przez bibliotekarki oraz przyjaciół biblioteki. Przez cały tydzień można było podziwiać piękne prace plastyczne wykonane przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Biesiekierzu wystawione w naszej bibliotece. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie i urządzenie tej pięknej wystawy.

Była to nasza pierwsza organizacja tego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że będziemy mogły włączać się do tego festiwalu corocznie integrując przez to coraz szersze środowisko.

Renata Łowiecka