PostHeaderIcon Pożegnanie z wakacjami!

Spokojnie, spokojnie! Z kalendarzowymi wakacjami jeszcze się nie żegnamy, bo te trwają w najlepsze , za to 3 sierpnia zakończyły się wakacyjne zajęcia w naszej bibliotece. Czwarty, a zarazem ostatni tydzień wakacji upłynął nam pod hasłem Smaki lata, czyli kulinarne odkrycia w bibliotece.

Ponieważ wszyscy kochamy jeść, lubimy pogadanki o jedzeniu, właśnie w tym tygodniu postanowiłyśmy skupić się na tym co nasze podniebienia lubią najbardziej. I tak dzieci miały okazję wykazać się swoimi kulinarnymi umiejętnościami, robiąc pyszne sałatki owocowe. Liczył się nie tylko smak, ale także walory estetyczne i ciekawa dekoracja. Sałatkowymi ekspertami były oczywiście panie bibliotekarki, które wraz z dziećmi degustowały konkursowe desery. Zwycięzców nie było, ponieważ wszyscy wykonali znakomite sałatki. Trzeba przyznać, że dzieci przez żołądek trafiły to serc bibliotekarek. Odbyły się także ciekawe pogadanki na temat kuchni polskiej oraz ulubionych dań serwowanych na naszych stołach. Oczywiście nie zabrakło zabaw i gier na boisku szkolnym, w końcu pochłonięte kalorie trzeba było dobrze spożytkować. Oczywiście nie zabrakło wspaniałych prac plastycznych- akwarium dla rybek, latające motyle, pocztówki z wakacji to jedne z wielu wykonanych przez dzieci w trakcie tego tygodnia. Ostatni dzień zajęć z biblioteką to już wielka feta. Były słodkie poczęstunki, wspaniałe nagrody dla uczestniczących w zajęciach dzieci oraz mnóstwo pamiątkowych zdjęć i wspominanie najmilszych sytuacji w czasie tych wakacji.

Michalina Jędraszko