PostHeaderIcon Wycieczka do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego Gdańsk - Oliwa

Wakacje to czas beztroskiej zabawy oraz podróży i odwiedzania fascynujących miejsc. Idąc za przykładem biblioteka zorganizowała wycieczkę do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego Gdańsk-Oliwa , która odbyła się 27 lipca 2012r.

W wycieczce uczestniczyły dzieci biorące udział w zajęciach wakacyjnych oraz angażujące się w życie naszej biblioteki. Długa podróż i gorące słońce nie zniechęciły naszych podopiecznych. Dzieci z ogromną przyjemnością przyglądały się mieszkańcom ZOO. Trudno powiedzieć jakie zwierzę podbiło serca największej grupy młodych turystów, ale zapewne ogromnym zainteresowaniem cieszyły się foki, słonie, krokodyle, małpy czy wielbłądy. Odwiedzających zachwyciły też wielobarwne i różnorodne gatunki ptaków, a przysłowiową wisienką na torcie był dumny tygrys i śpiący niedźwiedź. Po długiej przechadzce na terenie ZOO, dzieci oddały się zakupowemu szaleństwu. Pocztówki, figurki z postaciami zwierząt, piękne wachlarze oraz naszyjniki to tylko niektóre z pamiątek jakie dzieci przywiozły z naszej wspaniałej podróży. Najpiękniejszą pamiątką z wycieczki są zapewne niezapomniane wrażenia, które na długi czas pozostaną w pamięci naszych młodych czytelników.

Michalina Jędraszko