PostHeaderIcon Lekcja biblioteczna

W dniu 20 czerwca 2012 r. gościłyśmy w naszej bibliotece uczniów klasy IV Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu, wraz z jej wychowawczynią p. Agnieszką Ławrynowicz.

Tym razem tematem lekcji bibliotecznej były wynalazki i odkrycia. Zajęcia rozpoczęły się od krótkich prezentacji multimedialnych, dotyczących wynalazków. Pierwsza dotyczyła znaczących odkryć XIX wieku, które miały ogromny wpływ na rozwój nauki i techniki na przestrzeni lat. Druga prezentacja dotyczyła przedmiotów, które mamy okazją używać na co dzień np. grilla, kosmetyków firmy Max Factor, rajstop itp. Jak się okazało każdy z tych przedmiotów miał swoja niepowtarzalna i ciekawą historię. Dzieci miały okazję bliżej poznać literaturę dotyczącą wynalazków, bawiły się w kalambury, zgadywanki. Na końcu czekało ich nie lada zadanie. Uczniowie tworzyli własne rakiety kosmiczne z niepotrzebnych, plastikowych butelek, swoje logo oraz reklamę. W czasie zajęć dzieci musiały wykazać się cechą wynalazcy, czyli kreatywnością i pomysłowością. Zajęcia przebiegły w atmosferze pracy i zabawy. Radości i uśmiechom nie było jak zawsze końca. Czekamy na kolejne zajęcia, tuż po wakacjach, a wszystkim uczniom życzymy wspaniałego, letniego wypoczynku.

Michalina Jędraszko i Katarzyna Janik