PostHeaderIcon Piknik Biblioteczny w Bobolicach

W ramach Programu Rozwoju Bibliotek w dniu 10 maja 2012 r. nasza biblioteka wzięła udział w Pikniku Bibliotecznym zorganizowanym przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Bobolicach.

Impreza odbyła się na bobolickim rynku skąpanym w gorącym, wiosennym słońcu.

Po oficjalnym powitaniu gości przez panią dyrektor biblioteki Ewę Sabatowicz: pani burmistrz Mieczysławy Brzozy oraz przedszkolaków i uczniów szkół oraz przedstawieniu przebiegu imprezy, wystąpił nasz kabaret biblioteczny Biblio-Stars. Przedstawiony skecz zaczerpnięto z Kabaretu Moralnego Niepokoju pt. Biblioteka. Nasze stoisko promocyjne, na którym wystawiłyśmy kroniki, nagrody oraz logo biblioteki cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Podczas naszych rozmów z interesującymi się naszą wystawą mieszkańcami Bobolic okazało się, że wielu z nich regularnie zagląda na naszą stronę internetową i są na bieżąco z wydarzeniami, które mają u nas miejsce. Podczas spotkania dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych przy muzyce, rysowaniu kredą na placu, odgadywaniu zagadek związanych z biblioteką oraz głośnym czytaniu książek przez dorosłych mieszkańców. Razem z dziećmi bawił się i tańczył wielki miś, za którego przebrała się jedna z bobolickich bibliotekarek.

Jesteśmy dumne, że zostałyśmy zaproszone w Tygodniu Bibliotek 2012 do wzięcia udziału w ciekawym, promującym czytelnictwo pikniku.

Renata Łowiecka