Strona główna

PostHeaderIcon Przedstawienie teatru "Moralitet" w SP im. Kornela Makuszyńskiego w Świeminie

16 maja 2012 r. dzięki uprzejmości Biblioteki Publicznej Gminy Biesiekierz w naszej szkole gościliśmy teatr Moralitet z Krakowa, który zaprezentował spektakl o tematyce profilaktycznej pt. Konkurs.

Dwie młode aktorki wcieliły się w podwójne role : uczennicy szkoły podstawowej Wiktorii i pani dyrektor oraz szkolnego łobuza Borysa i jego koleżanki.

Problemem poruszonym w tym przedstawieniu była agresja, zastraszanie przez jednego ucznia (Borysa) koleżanek i kolegów oraz nieuczciwość.

Młode aktorki świetnie poradziły sobie z odegraniem swoich ról, były naturalne, widzowie żywo reagowali na dowcip zawarty w słowach, gestach i mimice. Wszyscy też doskonale zrozumieli przesłanie spektaklu, który na końcu był dodatkowo skomentowany przez jedną z grających aktorek.

45 minut przedstawienia nie było czasem straconym . . .

Aleksandra Sowa

Podobne przedstawienie miało miejsce w Szkole Podstawowej w Parnowie