PostHeaderIcon Tydzień Bibliotek w Filii w Świeminie

Jak co roku w dniach 8-15 maja Filia w Świeminie uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji obchodów Tygodnia Bibliotek. Celem tego czytelniczego święta w naszej bibliotece w tym roku było przybliżenie dzieciom postaci Janusza Korczaka.

Uczniowie klas I- III podczas lekcji bibliotecznych miały okazję obejrzeć wystawę poświęconą pisarzowi, malowały kolorowanki z postaciami z książki pt. Król Maciuś Pierwszy oraz wysłuchali fragmentów książki Beaty Ostrowickiej pt. Jest taka historia: opowieść o Januszu Korczaku czytanych przez koleżanki z klasy VI : Izabelę Graczyk i Alicję Jarząbek. Natomiast uczniowie klas IV- VI obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą pisarzowi. Oglądali również wystawę znajdującą się na szkolnym korytarzu poświęconą życiu i twórczości Janusza Korczaka.

15 maja 6-latki z Oddziału Przedszkolnego brały udział w pasowaniu na czytelnika. Poznali prośby jakie książka kieruje do czytelnika i złożyli uroczystą przysięgę książce. Na koniec każdy z nich otrzymał upominek w postaci książki. Myślę, że wszystkie działania w ramach Tygodnia Bibliotek zachęcą dzieci do odwiedzania biblioteki i czytania książek.

Aleksandra Sowa