Strona główna

PostHeaderIcon Gminne eliminacje Konkursu Recytatorskiego "Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne"

W dniu 20 kwietnia. odbyły się w naszej bibliotece gminne eliminacje Konkursu Recytatorskiego Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne. W turnieju udział wzięło 33 wykonawców ze szkół podstawowych i gimnazjum.

Komisja w składzie: p. Iwona Sobczyńska, p. Małgorzata Olczak, p. Agnieszka Hryniewicz oraz p. Waldemar Maniak, miała ciężki orzech do zgryzienia, gdyż poziom konkursu był jak zwykle bardzo wysoki. Po burzliwych naradach komisja zakwalifikowała do eliminacji powiatowych następujących recytatorów:

W kategorii Ptaszęta:

I miejsce- Zuzanna Łosiak
II miejsce- Dominika Lamorska

W kategorii Ptaszki:

I miejsce- Bożena Bołaz
II miejsce- Dominik Kierzkowski

W kategorii Ptaki:

I miejsce- Paweł Romański
II miejsce- Alicja Markowska

Zwycięzcy już wkrótce zaprezentują się na szczeblu powiatowym w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. Trzymamy za nich kciuki, a wszystkim uczestnikom oraz ich nauczycielom serdecznie dziękujemy za przygotowanie wspaniałych wierszy.

Michalina Jędraszko