PostHeaderIcon Spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz

W dniu 3 kwietnia odbyło się w naszej bibliotece spotkanie autorskie ze znaną pisarką dla dzieci, młodzieży i dorosłych panią Grażyną Bąkiewicz.

Autorka jest laureatką I nagrody IBBY. Jej powieść dla młodzieży O, melba! uznana została Książką Roku 2002. Jej Stan podgorączkowy i Będę u Klary były nominowane do nagrody IBBY. Korniszonek, powieść dla dzieci, otrzymała honorowe wyróżnienie Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych 2004 przyznawanego przez Bibliotekę Raczyńskich, a książka Muchy w butelce nominowana była w 2009 roku do nagrody Srebrnego Kałamarza, przyznawanej przez Fundację Zielona Gęś.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie naszego gimnazjum. Z ogromną uwagą słuchali pisarki, która w swoich powieściach porusza bardzo ważne i trudne problemy dotyczące dorastania. Spotkanie to było bardzo owocne. Potwierdzeniem tego jest to, że po jego zakończeniu zostały wypożyczone wszystkie książki p. Bąkiewicz.

Agnieszka Hryniewicz