Strona główna

PostHeaderIcon Wizyta uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Świeminie

W dniu 16 lutego - w czwartek, w naszej bibliotece gościli uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Świeminie.

Nasi goście zostali oprowadzeni po naszej placówce i zapoznani z naszym księgozbiorem. Przedstawiłyśmy dzieciom prezentację multimedialną o najpiękniejszych bibliotekach świata. Następnie nasi goście zapoznali się z historią pisma. Po obejrzeniu prezentacji nastąpił czas na działanie. Dzieci otrzymały masę solną, z której wykonały tabliczki imitujące tabliczki gliniane. Na nich wyryły patyczkami swoje imiona i nazwiska zgodnie z alfabetem pisma klinowego. Po ciężkiej pracy nasi podopieczni mogli ulepić sobie figurkę kojarzącą się z obecnie panującą porą roku - zimą. Kolejnym trudnym zadaniem było wymalowanie czarną farbą za pomocą pędzla imienia i nazwiska na podstawie alfabetu głagolicy ? najstarszego pisma słowiańskiego.

Po zakończeniu tych działań nasi goście mieli okazję, aby przejrzeć nasze księgozbiory i pograć w wybrane gry planszowe.

Renata Łowiecka