PostHeaderIcon XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W dniu 8 stycznia odbył się już XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że mogłyśmy uczestniczyć w tak wielkim wydarzeniu. Był to pierwszy tak hucznie obchodzony finał w naszej gminie. Nasza biblioteka czynnie włączyła się w przygotowania oraz prowadzenie imprezy. Odbyła się ona w sali gimnastycznej naszego gimnazjum. Przybyłych gości zabawiał zespół Polna Grusza, młodzieżowa grupa taneczna Flesh Dance, recytująca i śpiewająca młodzież z gimnazjum, nasi milusińscy z przedszkola, Pani Anna Kabacińska oraz oczywiście nasz kabaret biblioteczny BiblioStars.

Podczas trwania całej imprezy p. Anna Piotrowicz - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu oraz p. Iwona Jurek uczyły chętne osoby udzielania pierwszej pomocy. Należy bowiem wspomnieć, że szkoła w Biesiekierzu otrzymała z Fundacji WOŚP sprzęt oraz certyfikat "Ratujemy i uczymy ratować".

W przerwach między występami odbywała się prowadzona przez naszą panią dyrektor Agnieszkę Hryniewicz licytacja fantów. Dodatkowo każdy z uczestników mógł zakupić cegiełki, słodkości sprzedawane przez przedszkolaków oraz różne drobiazgi przygotowane przez dzieci i opiekunów świetlic.

Cały dochód był oczywiści przeznaczony na rzecz WOŚP. Łącznie uzbierano ponad 6 tyś złotych. Całkowita kwota zbiórki będzie znana po zakończeniu sprzedaży cegiełek tj. 13 stycznia. Jesteśmy pełne podziwu dla wolontariuszy oraz naszej Ochotniczej Straży Pożarnej, ponieważ to właśnie oni już od godz. 9:00 prowadzili zbiórkę pieniędzy.

Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Okazało się, że mieszkańcy Gminy Biesiekierz mają ogromne serca!