Strona główna

PostHeaderIcon Lekcje biblioteczne z klasami IV a oraz IV b Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu

W dniach 14 i 15 listopada w bibliotece zostały przeprowadzone zajęcia pod nazwą: "Cudze chwalicie, swego nie znacie...".

Celem tych spotkań było poszerzenie wiedzy na temat zabytków znajdujących się na terenie Gminy Biesiekierz. Zwrócenie uwagi na ciekawe, godne odwiedzenia miejsca - "Perełki", jak np. rezerwat przyrody "Warnie Bagno", czy Dąb Napoleona rosnący od paru wieków na dużej polanie leśnej, pomiędzy Parsowem a Świeminem. Spotkania rozpoczynał pokaz multimedialny przedstawiający zabytki i ciekawe miejsca naszej gminy. Szerokie komentarze oraz liczne ciekawostki na temat omawianych zabytków i nietuzinkowych miejsc, przytoczone przez panią Agnieszkę Hryniewicz - dyrektora naszej biblioteki, wzbudziły ogromne poruszenie i zaciekawienie wśród naszych gości. Uczniowie zostali zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie literackim "Czy w naszej gminie straszy?". Uczestnicy lekcji zostali również zapoznani z księgozbiorem całej placówki, a następnie wzięli udział w grze terenowej na terenie biblioteki. Etapem kończącym spotkania było zatańczenie przy pięknej muzyce w kole oraz zabawa integracyjna pn. "Porządki w bibliotece".