PostHeaderIcon Nuty Chopina - spotkanie autorskie z Izabelą Klebańską

W dniu 29 marca w Filii Bibliotecznej w Starych Bielicach odbyło się spotkanie autorskie z Izabelą Klebańską. Wcześniej (podczas lekcji bibliotecznych) dzieci miały okazję zapoznać się z twórczością autorki oraz zgłębić świat muzyki i dźwięków. W spotkaniu udział wzięły dzieci z klas 0-III. Izabela Klebańska jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi. Jest autorką scenariuszy programów telewizyjnych dla dzieci i młodzieży takich jak Tut turu i Miganki czy Piosenkarnia, emitowanych przez Program 1 TVP. Autorka współpracowała również programami: 5,10,15 i Domowe przedszkole. Autorka popularyzuje muzykę wśród najmłodszych w niezwykle dowcipny i przystępny sposób w książkach dla dzieci; wydała: Jak dżdżownica Akolada o muzyce opowiada, Muzyczna zgraja i Kaprys, żart i inne muzyczne fanaberie, dwa ostatnie tytuły wzbogacone są płytą CD z utworami muzycznymi, o których pisze w książce.

Spotkanie autorskie z Izabelą Klebańską

Spotkanie było poświęcone życiu i twórczości Fryderyka Chopina. Izabela Klebańska w ciekawy i dowcipny sposób przybliżyła sylwetkę kompozytora. Dzieci miały również okazję posłuchać najsłynniejszych utworów Chopina, które wykonała ? grając na skrzypcach pani Klebańska.