PostHeaderIcon Październik w filii w Starych Bielicach

Biblioteka stała się miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez dzieci ale również ? co nas bardzo cieszy ? przez osoby dorosłe. Dzieci mogą korzystać z komputerów z podłączeniem do Internetu, gier planszowych, szerokiego wyboru czasopism, zajęć literackich i plastycznych.

Bibliotekarze bardzo często oferują swoją pomoc przy odrabianiu lekcji czy też w wytłumaczeniu ? na skalę ich możliwości :) ? trudnych zagadnień związanych z nauką.

Podczas przerw międzylekcyjnych biblioteka wypełnia się gwarem i śmiechem. Odbywają się błyskawiczne rozgrywki w bierki czy warcaby. Dzieci przeglądają prasę, książki czy też po prostu rozmawiają o swoich problemach czy kłopotach. I to nie tylko między sobą. Dowodem ogromnego zaufania dla bibliotekarzy są właśnie te szeptane na ucho sekrety; te niewinne uśmiechy i błyski radości w oczach dzieci.