PostHeaderIcon KOLOROWE ZABAWY Z PANIĄ JESIENIĄ

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego nasza biblioteka powrócił do dotychczas prowadzonych zajęć piątkowych oraz czwartkowych spotkań z klasą "0" ze SP w Parnowie.

"Jesienne wariacje" rozpoczęły cykl piątkowych spotkań z dziećmi i młodzieżą. Wykorzystując dary jesieni dzieci miały okazję wykonać piękne prace plastyczne. Wśród nich znalazły się figurki z żołędzi i kasztanów, piękne drzewka z wykorzystaniem kolorowych liści oraz tradycyjnie portret Jesiennej Damy. Popołudniowe zajęcia z dziećmi niezmiennie obfitują w różnorodne zabaw z książką oraz pląsy przy muzyce.

Z kolei "czwartkowe śniadania z zerówiakami" to cotygodniowe zajęcia z klasą "0". Mają one za zadanie zachęcić dzieci do czytania książek oraz są świetną okazją do zabawy. Jak dotąd maluchy miały możliwość wysłuchać ciekawych opowiadań, m.in. "Karety z piernika", która w humorystyczny sposób przedstawiała historię powstania toruńskich pierników oraz posłuchać przygód alfabetu ze zbioru wierszyków "Wesołe literki". Spotkania te, są przede wszystkim połączeniem nauki z dobrą zabawą. W czasie zajęć nasi milusińscy nauczyli się już kilku piosenek takich jak "Jedzie pociąg po torze" oraz wierszyka o częściach ciała pt. "Tu paluszek". Ogromną uciechę dzieciom sprawiają zabawy integracyjne z chustą animacyjną. Szczególnie uwielbianą przez dzieci grą jest "kwiat lotosu".

Przed nami kolejne zajęcia, na których nie zabraknie książki, muzyki i doskonałej zabawy. Zapraszamy zatem wszystkie chętne dzieci na piątkowe zajęcia w naszej bibliotece, niezmiennie od 15.30 do 17.00.
Czekamy także z niecierpliwością na kolejne "czwartkowe śniadania" z maluchami z Parnowa.

Relacje i zdjęcia z wyżej wymienionych spotkań oraz najświeższe ciekawostki z życia biblioteki możecie śledzić na naszej stronie internetowej www.biblioteka-biesiekierz.pl, do której odwiedzania serdecznie zachęcamy.

Michalina Jedraszko