PostHeaderIcon Inspiracje ze świata sztuki czyli Picasso i kolorowe kredki

Za nami już piąty tydzień Wakacji z biblioteką. Inspiracją działań, których podjęli się w tym tygodniu nasi mali czytelnicy były obrazy słynnych malarzy: Pablo Picasso i Leonardo Da Vinci.

Po zapoznaniu się z życiorysami obu artystów, obejrzeniu, omówieniu i kontemplacji ich dzieł, dzieci były gotowe do stworzenia własnych arcydzieł. Nasi podopieczni podjęli ogromne wyzwanie i spróbowali namalować podobne obrazy. Wyszło różnie... Każdy z uczestników zajęć miał okazję zostać portrecistą kolegi lub koleżanki, a nawet karykaturzystą. W myśl znanego powiedzenia: "Cudze chwalicie, swego nie znacie", podczas przebywania na świeżym powietrzu dzieci wykonały szkice Pomnika Ziemniaka. Wspaniałą, spontaniczną zabawą dla naszych maluchów okazało się malowanie kolorowymi farbami abstrakcji. Podczas tego zajęcia dzieci pomalowały nie tylko kartki dużego formatu, ale i siebie.
Uczestnicy naszych zajęć mieli okazję spędzać czas wolny również na świeżym powietrzu. Różne zabawy ruchowe i zręcznościowe przynosiły im wiele radości, frajdy i satysfakcji. W czwartek - 4-go sierpnia, dzięki finansowemu wsparciu Państwa Edyty i Waldemara Girczys gościliśmy w Wiosce Indiańskiej w Zieleniewie. Piękna pogoda i moc atrakcji sprawiły, że dzieci pomimo ogromnego zmęczenia czuły się szczęśliwe. W piątek, w ostatnim dniu naszych Wakacji w Bibliotece, dzieci wzięły udział w zabawie tanecznej oraz słodkim poczęstunku.

Wszystkim uczestnikom prowadzonych przez nas zajęć serdecznie dziękujemy za udział i gorąco zapraszamy do codziennego odwiedzania naszej biblioteki i uczestniczenia w kolejnych zajęciach organizowanych w naszej placówce. Podziękowanie kierujemy również do p. Aliny Serpiny, która uczestniczyła jako opiekun we wszystkich zorganizowanych przez nas wycieczkach.