Strona główna Filie Świemino Aktualności

PostHeaderIcon Ferie w Świeminie

Od 28 stycznia do 1 lutego młodzi mieszkańcy Świemina mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych przez Filię Biblioteczną i Punkt Sportowo-Rekreacyjny.

Spotkania odbywały się codziennie w godzinach 10.00-14.00. Zajęcia feryjne rozpoczęły się od wyjazdu do Biblioteki Publicznej Gminy Biesiekierz. Tam czekały na dzieci niespodzianki w postaci zabaw i gier integracyjnych, gra terenowa po bibliotece. Feriowicze wysłuchali także pogadanki przygotowanej przez strażaków OSP Biesiekierz dotyczącej zasad bezpiecznego spędzania ferii a także właściwych reakcji podczas pożaru i innych wypadków. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali puzzle Zielona Gmina Biesiekierz. Sortuj kolorowo, postaw na zielone. W kolejnych dniach uczestnicy zajęć nauczyli się jak z papieru zrobić małe książeczki, przyozdobili w technice decoupage puszki na różnego rodzaju przydasie. Bardzo dużo radości sprawiła im także gra Brain Box Bajki. Dzięki niej nie tylko przypominali sobie najpiękniejsze baśnie i legendy ale również ćwiczyli pamięć i spostrzegawczość. Zajęcia stolikowe przeplatane były tak lubianymi przez dzieci zabawami ruchowymi na sali gimnastycznej. Dużo frajdy sprawił wszystkim wyjazd do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego na spektakl Królewski list. Przedstawienie bardzo się dzieciakom podobało, a dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia zdjęcia z aktorami. Przed nimi kolejne atrakcje...

Aneta Krasowska, Natalia Machała