PostHeaderIcon Zaczynamy ferie zimowe!!!

W poniedziałek - 28 stycznia odbyło się spotkanie rozpoczynające zajęcia feryjne w świetlicach oraz bibliotece. Udział w nim wzięły dzieci z terenu całej gminy.

Naszych gości przywitał Wicewójt Gminy Biesiekierz pan Tomasz Hołowaty oraz w imieniu pani dyrektor biblioteki - pani bibliotekarka Renata Łowiecka. Pan Tomasz Hołowaty życzył dzieciom udanych i bezpiecznych ferii zimowych. Zaprezentował także puzzle przedstawiające piękno naszej gminy, wspomniał o tym jak powinniśmy o nią dbać, jak segregować odpady by nie niszczyć naszej pięknej, zielonej Ojczyzny. Na uczestników dzisiejszego spotkania czekało wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez naszą bibliotekę. Na wstępie wszyscy zebrani wzięli udział w zabawach integracyjnych z chustą animacyjną i grą integracyjną Wieża. Po krótkiej zabawie przyszła kolej na grę terenową po bibliotece. Uczestnicy musieli odnaleźć właściwą książkę, czasopismo z ukrytymi częściami hasła, które później musieli ułożyć - 70 lat Biblioteki Publicznej Gminy Biesiekierz. Następnie dzieci wysłuchały naszych gości: strażaków OSP Biesiekierz druhnę Anię Just i druha Pawła Kopczyńskiego. Strażacy przypomnieli zasady bezpiecznego spędzania ferii, właściwej reakcji podczas pożaru i innych wypadków, a także zaprezentowali przygotowane filmiki animacyjne. Uczestnicy w skupieniu wysłuchali prelekcji i z chęcią odpowiadali na pytania strażaków. Na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał puzzle Zielona Gmina Biesiekierz. Sortuj kolorowo, postaw na zielone.

Życzymy udanych ferii zimowych!!