PostHeaderIcon Tydzień Bibliotek w Filii w Świeminie

Tradycyjnie już w dniach 8-15 maja Filia w Świeminie włączyła się w ogólnopolską akcję obchodów Tygodnia Bibliotek. Głównym celem tego czytelniczego święta było w tym roku przybliżenie dzieciom postaci Kornela Makuszyńskiego - pisarza, który w przyszłym roku szkolnym zostanie patronem SP w Świeminie.

Filia przed remontem

Na lekcjach bibliotecznych w klasach I-III dzieci oglądały wystawę poświęconą pisarzowi, układały rozsypanki wyrazowe z tytułami książek, rozwiązywały krzyżówki, malowały kolorowanki z postaciami z książek Kornela Makuszyńskiego. Uczniowie klas IV-VI obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą pisarzowi, wzięli także udział w mini konkursie To i owo o Kornelu Makuszyńskim. Najlepszymi znawcami postaci pisarza okazali się uczniowie klasy VI ? Joanna Kuklińska, Paweł Kuliś, Sandra Brancewicz i Krystian Lamorski.

Przypadająca w tym roku 100 rocznica urodzin Czesława Janczarskiego twórcy legendarnego już dzisiaj Misia Uszatka była okazją do przybliżenia jego twórczości najmłodszym, czyli uczniom klasy 0.Dzieci obejrzały wystawę o Czesławie Janczarskim, codziennie słuchały fragmentów książek o przygodach misia, uczestniczyły w misiowych zabawach.

Mam nadzieję, że wszystkie działania w ramach Tygodnia Bibliotek zachęcą dzieciaki do odwiedzania biblioteki i czytania książek , w szczególności pozycji Kornela Makuszyńskiego i Czesława Janczarskiego.

Aneta Krasowska