Strona główna Filie Świemino Aktualności

PostHeaderIcon VII Przegląd Recytatorsko-Wokalny dla Przedszkolaków "Śnieżna Kolęda"

Dnia 17 stycznia 2019r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Świeminie odbył się VII Przegląd Recytatorsko-Wokalny dla Przedszkolaków Śnieżna Kolęda.

Tradycyjnie jak co roku organizatorami przeglądu był Oddział Przedszkolny i Filia Biblioteczna w Świeminie. Mieliśmy wielką przyjemność gościć 30 dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Starych Bielicach, Gminnego Przedszkola w Parnowie, Przedszkola Happy Days -Szczęśliwe Dni w Starych Bielicach, Przedszkola Promyki Bałtyku w Mścicach i po raz pierwszy przedszkolaki z Przedszkola nr 8, Przedszkola nr 34 i Przedszkola Integracyjnego w Koszalinie.

Młodych artystów dopingowali rodzice, wychowawcy i dzieci z oddziału przedszkolnego w Świeminie. Kciuki trzymały także : Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starych Bielicach p. Agnieszka Ławrynowicz, Dyrektor Przedszkola nr 8 p. Grażyna Budzik, Dyrektor Przedszkola w Mścicach p. Elżbieta Nożykowska, Dyrektor Przedszkola Integracyjnego p. Zenona Kwiatkowska, Z-ca Dyrektora Przedszkola nr 34 p. Małgorzata Żendarska, p. Aleksandra Sowa z Biblioteki Publicznej Gminy Biesiekierz i oczywiście p. Dyrektor Renata Mankiewicz.

Mali artyści pięknie prezentowali wiersze, piosenki, kolędy i pastorałki związane z zimą i świętami Bożego Narodzenia. Kolorowe przebrania i rekwizyty spowodowały, że na chwilę mogliśmy przywołać świąteczną atmosferę i pomarzyć o zimie. Występy dzieci były przeplatane zabawami muzyczno-ruchowymi. Po prezentacji małych artystów i wszystkich gości zaproszono na słodki poczęstunek.

Na zakończenie uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Bibliotekę Publiczną Gminy Biesiekierz, Szkołę Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego w Świeminie i Starostwo Powiatu Koszalińskiego. Podziękowania otrzymały także wychowawczynie, które tak pięknie przygotowały dzieci do przeglądu. Wzruszającym momentem był moment kiedy to my jako organizatorki otrzymałyśmy, kwiaty i podziękowania od naszych gości. Bardzo serdecznie dziękujemy także rodzicom za pyszne ciasta, p. Grażynie Markowskiej i p. Ani Kotarbie za pomoc w przystrojeniu sali, p. Ryszardowi Kotarbie za choinki, p. Arturowi Markowskiemu za oprawę muzyczną. Mamy nadzieję, że pozytywne emocje związane z przeglądem na długo pozostaną wszystkim w pamięci. Do zobaczenia za rok.

 

Aneta Krasowska