Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon Spotkanie z książką - przedszkole Elf 2 i żłobek Elfik

17 stycznia w przedszkolu Elf 2 i żłobku Elfik odbyły się cykliczne zajęcia Spotkanie z książką. Najmłodsze Elfiki pierwszy raz wysłuchały prawdziwego opowiadania Samochodzik Franek Weterynarz.

Byłam i jestem pod ogromnym wrażeniem skupienia maluszków. Dzieci naprawdę słuchały i potrafiły odpowiadać na zadawane pytania. Brawo Elfiki!!! Biedronki i Pszczółki poznały opowiadanie Albert i potwór. Jest to opowiadanie o strasznym potworze, który pojawia się w naszych głowach i sercach gdy zrobimy coś złego. Wspólnie zastanawialiśmy się jak najlepiej sobie z nim poradzić. Żabki, Motylki i Mrówki wysłuchały dwóch opowiadań Tupcio Chrupcio - Umiem się dzielić oraz Tupcio Chrupcio - Idę do lekarza. Dzieci bardzo polubiły tę sympatyczną Myszkę i wraz z nią przeżywają różne trudne sytuacje i znajdują ich rozwiązanie. Zachęcam tych Rodziców wszystkich Elfów i Elfików, które nie są jeszcze czytelnikami biblioteki do zapisania bo Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła.

st. bibliotekarz Maja Rosowska