PostHeaderIcon Koncert Kolęd i Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

We wtorek - 8 stycznia odbył się Koncert Kolęd oraz finał Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Organizatorami imprezy był Ośrodek Pomocy Społecznej w Biesiekierzu, Wójt Gminy Biesiekierz i Parafia pw. Chrystusa Króla w Biesiekierzu.

W tym niezwykle wzruszającym i radosnym spotkaniu wzięły udział dzieci i młodzież z terenu naszej gminy, które przez ostatnie dwa miesiące pilnie ćwiczyły podczas warsztatów umuzykalniających prowadzonych przez Panią Joannę Hryniewicz oraz Pana Krzysztofa Szymanowskiego. Wśród kolędujących grup nie mogło zabraknąć oczywiście naszych czytelników z biblioteki w Biesiekierzu, którzy zaśpiewali przepiękną kolędę Lulajże Jezuniu oraz czytelników filii w Starych Bielicach, którzy wspaniale zaprezentowali kolędę Gdy się Chrystus rodzi. Podczas spotkania wystąpiły nie tylko dzieci ze świetlic i biblioteki, ale również uczniowie szkoły ze Starych Bielic i Świemina. Na zakończenie koncertu wszyscy kolędnicy wspólnie wykonali dwie pastorałki: Do stajenki oraz Blask nad Judeą. Ogromną niespodzianką były ogłoszone wyniki konkursu na szopkę przez Wicewójta pana Tomasza Hołowatego , Sekretarza Gminy panią Monikę Tarnowską oraz Dyrektora OPS pana Mariusza Sydoruka. Wszystkie prace zajęły pierwsze miejsce! Serdecznie dziękujemy naszym małym artystom i ich rodzicom za wspólny występ oraz pomoc w przygotowaniu szopek. Organizatorom gratulujemy tak wspaniałej imprezy.