PostHeaderIcon Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Filia Biblioteczna w Starych Bielicach współorganizowała Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Odbył się on w dniu 3 czerwca br. na terenie szkoły.

W ramach rozgrywek bibliotecznych dzieci wraz z rodzicami układały puzzle z okładek czasopism, rozwiązywały krzyżówki tematyczne. Młodzież mogła popisać się wiedzą z twórczości Jana Brzechwy. Oprócz wysiłku umysłowego biblioteka postarała się również o wysiłek fizyczny dla uczestników rozgrywek. W konkurencjach takich jakich np. wyścig przebierańców, bieg z balonem między czymkolwiek czy wywołujący salwy śmiechu bieg węża uczestniczyło bardzo wiele dzieci a także rodziców.

Z początku ciężko było przekonać starszą młodzież (czyt. rodziców) do uczestnictwa w zawodach ale z minuty na minutę było już coraz lepiej.

Miejmy nadzieję, że takie festyny będą odbywały się częściej a współpraca między biblioteką, szkołą, świetlicą, sołtysem wraz radą sołecką a także radnymi będzie równie udana.

Maja Rosowska
fot. Marcin Waluk