Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon "Kto ty jesteś? Polak mały" - przedszkole Happy Days

8 listopada w przedszkolu Happy Days w Starych Bielicach odbyły się bardzo ważne zajęcia biblioteczne. Tematem zajęć było nadchodzące Święto Niepodległości.

Dzieci wysłuchały legendy o Lechu, Czechu i Rusie. Dowiedziały się z niej jak powstało państwo polskie i skąd wzięło się nasze godło. Następnie opowiedziałam o rozbiorach Polski, Polsce pod zaborami i o jednym z najważniejszych polskich bohaterów - marszałku Józefie Piłsudskim. Ciekawa jestem czy wiecie jak wabił się pies marszałka Piłsudskiego? A jaki był Jego ulubiony napój? Zapytajcie przedszkolaków. Przedszkolaki utrwaliły również wiadomości o symbolach Polski oglądając film Polskie symbole narodowe. Niezwykle godnym pochwały jest fakt, że wszyscy wiedzieli czym i jakie są flaga, godło i hymn polski. Brawo młodzi Polacy, brawo młodzi patrioci! Były to niezwykle wzruszające zajęcia.

Dziękuję.

st. bibliotekarz Maja Rosowska