PostHeaderIcon 17 października - Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem

W środę - 17 października gościliśmy klasę VII ze S.P. w Biesiekierzu na lekcji bibliotecznej w ramach uczestnictwa w II edycji programu Globalnie w bibliotekach.

Dzisiejsze zajęcia skupiły się na Międzynarodowym Dniu Walki z Ubóstwem. Nasze zajęcia rozpoczęliśmy zbiórką na Dworcu Kolejowym Biesiekierz Biblioteka Centrum, gdzie po krótkim przybliżeniu tematu na podstawie materiałów dostarczonych nam przez PAH (Polska Akcja Humanitarna) zaczęliśmy wspólną zabawę z grą Fair Train. Czterema pociągami ruszyliśmy na sale biblioteki, aby po trasie zbierać zadania i rozwiązywać je ucząc się jednocześnie znajdywania rozwiązań na walkę z ubóstwem, głodem i marnowaniem żywności. Wszystkie drużyny spisały się na medal. Wiele radości z zabawy i świetnej współpracy przyniosła nam zabawa chustą animacyjną oraz grą integracyjną Wieża, które otrzymaliśmy od Stowarzyszenia Środkowopomorska Grupa Działania w celu przeprowadzenia otwarcia Strefy Aktywności Społecznej.