Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon Dzień Kundelka - przedszkole Elf2/ żłobek Elfik

22 października dzieci z przedszkola Elf2 i żłobka Elfik w Starych Bielicach uczestniczyły w zajęciach literackich dotyczących kundelków. Dlaczego kundelki?

25 października wszystkie kundelki mają swoje święto. Jest to związane z Dniem Ustawy o Ochronie Zwierząt. Bardzo się cieszę, że dzieci bardzo dużo wiedzą o psach i innych zwierzętach. Przedszkolaki opowiadały o swoich domowych pupilach, o obowiązkach z nimi związanych, o pielęgnacji i dbaniu o zdrowiu a także o śmiesznych przygodach. Elfy i Elfiki utrwalały również wiadomości o tym jak zachować się gdy spotkamy nieznajomego psa a także rozpoznawały różne zwierzęta i naśladowały ich odgłosy. Książki wykorzystane podczas zajęć to: Czy mogę pogłaskać psa Elżbiety Zubrzyckiej, Kto się tu ukrył Zbigniewa Dmitrocy, 100 zwierzaków dla dzieciaków oraz Reksio. Dobranocka wszech-czasów Marii Szarf. Akcja Koszyk z książkami (wypożyczanie książek w przedszkolu do domu) cieszy się wciąż bardzo dużym powodzeniem co widać m.in. na załączonych zdjęciach. Zachęcam rodziców, których dzieci nie są jeszcze czytelnikami biblioteki do odwiedzin i zapisania dziecka.

Do zobaczenia
Smile