PostHeaderIcon Tydzień z ziemniakiem :-)

W ramach Tygodnia z ziemniakiem w środę – 17 października odbyły się zajęcia plastyczne pn. Przygody Kartofelka. Wykonaliśmy portret ziemniaka oraz ziemniaczane pieczątki. Bawiliśmy się w kartoflane kręgle i trafialiśmy pyrą do celu.

W czwartek - 18 października odbyły się zajęcia pn. Zaczarowany ziemniak czyli ziemniaczana chemia oraz zajęcia kulinarne pn. Ziemniak na talerzu. Uczestnicy mogli wziąć udział we wspólnym wykonywaniu eksperymentów z naszym bohaterem tygodnia. Wspólnymi siłami próbowaliśmy wykonać takie doświadczenia jak: zjawisko dysfuzji i osmozy. Największą atrakcją okazało się jednak zrobienie cieszy nienewtonowskiej, która była okazją do świetnej zabawy. Trochę się napracowaliśmy i zgłodnieliśmy więc pełni zapału przeszliśmy do gotowania. Bohaterem naszych potraw był oczywiście ziemniak! Zabraliśmy się wspólnie za obieranie, krojenie, smażenie i pieczenie przygotowanych potraw. Zrobiliśmy pyszne placki ziemniaczane, sałatkę ziemniaczaną i to co dzieci uwielbiają czyli frytki :-). Wspólne pichcenie i jedzenie od zawsze zbliża ludzi i sprawia, że mamy o wiele lepsze humory. To było wyjątkowo smaczne popołudnie! Wszyscy odwiedzający nasza bibliotekę w tym tygodniu mieli okazję obejrzeć wystawę dotyczącą różnych odmian ziemniaków oraz podziwiać zrobione przez dzieci Cudaczki ziemniaczki.