Strona główna Aktualności i ogłoszenia Aktualności

PostHeaderIcon Spotkanie autorskie z pisarką Justyną Bednarek

W środę - 17 października odbyło się spotkanie autorskie z Justyną Bednarek. Autorką książek dla dzieci oraz dorosłych, dziennikarką, absolwentką romanistyki, absolwentką Szkoły Muzycznej 1-go st. im. Karola Szymanowskiego w Warszawie, XLI Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela w Warszawie, wydziału Filologii Romańskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej.

Przez wiele lat pracowała jako redaktorka pism kobiecych. W roku 2004 wydała trzy wierszowane bajeczki o skrzacie Lenku. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek. Zilustrowane przez Daniela de Latour, Skarpetki zdobyły kilka nominacji i nagród. W roku 2016 ukazały się jej dwie kolejne książki: Pięć sprytnych kun z ilustracjami Daniela de Latour oraz W to mi graj. Bajki muzyczne, z malarskimi grafikami Józefa Wilkonia. Wszystkie pozycje opublikowała Poradnia K. W marcu 2017 roku ukazała się druga część skarpetkowej sagi, pod tytułem Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite), ponownie zilustrowana przez Daniela de Latour. W planach jest realizacja serialu animowanego inspirowanego książką.

Pani Justyna Bednarek nawiązała niesamowity kontakt z naszymi młodymi czytelnikami. Swoje opowieści o byciu pisarzem, inspiracjach, pomysłach, radościach i problemach uświetniła głośnym czytaniem wybranych opowiadań z wykorzystaniem figurek - kun i pacynek – skarpet. Pisarka udzieliła dzieciom wielu cennych rad odnośnie twórczego pisania, codziennego zachowania się w towarzystwie, wartości udzielania pomocy potrzebującym oraz przybliżyła cały proces powstania książki. Było to bardzo sympatyczne, ciekawe i niesamowite spotkanie autorskie. Serdecznie dziękujemy Pani Justynie Bednarek za wspaniałe spotkanie!