PostHeaderIcon 16 października - Międzynarodowy Dzień Żywności i Walki z Głodem

We wtorek - 16 października gościliśmy klasę VI ze S.P. w Biesiekierzu na lekcji bibliotecznej w ramach uczestnictwa w II edycji programu Globalnie w bibliotekach. Nasze dzisiejsze zajęcia skupiły się na obchodzonym dzisiaj Międzynarodowym Dniu Żywności i Walki z Głodem.

Spotkaliśmy się na Dworcu Kolejowym Biesiekierz Biblioteka Centrum, gdzie po krótkim wstępie i omówieniu zagadnienia na podstawie materiałów dostarczonych nam przez PAH (Polska Akcja Humanitarna) zaczęliśmy wspólną zabawę z grą Fair Train. Każdy z uczestników został konduktorem i ruszyliśmy na sale biblioteki, aby po trasie zbierać zadania i rozwiązywać je ucząc się jednocześnie znajdywania rozwiązań na walkę z głodem i marnowaniem żywności. Wszystkie drużyny spisały się wspaniale doskonaląc przy okazji umiejętności pracy w grupie. Wiele radości z zabawy i świetnej współpracy przyniosła nam zabawa grą integracyjną Wieża, którą otrzymaliśmy od Stowarzyszenia Środkowopomorska Grupa Działania w ramach projektu Strefy Aktywności Społecznej.

Już jutro – 17 października - obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem. Serdecznie zapraszamy.