Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon Teatr kamishibai - "Brzydkie Kaczątko"

15 października przedszkolaki z przedszkola Elf 2 w Starych Bielicach uczestniczyły w przedstawieniu Brzydkie Kaczątko na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena.

Kamishibai jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, płaskiej, drewnianej, otwartej częściowo skrzynki, pełniącej rolę sceny/ekranu o nazwie butai (scena). Kamishibai można porównać do wędrownego teatru marionetkowego, w którym miejsce lalek zajmują obrazy. Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały i słuchały opowieści. Żłobkowe Elfiki poznały Pucia z książki Pucio mówi pierwsze słowa. Udało się nam wspólnie przećwiczyć nowe i trudne wyrazy. Brawo Elfiki!!! Stałym elementem zajęć czytelniczych jest prezentacja nowości książkowych i ich wypożyczanie. Tradycyjnie bardzo dużo książek zostało wypożyczonych przez dzieci.

Do zobaczenia
st. bibliotekarz Maja Rosowska