Strona główna Aktualności i ogłoszenia Aktualności

PostHeaderIcon Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania

W czwartek - 20 września odbył się w naszej bibliotece gminny konkurs pn. Mistrzowie Pięknego Czytania. Wzięli w nim udział uczniowie z klas III-VIII szkół podstawowych z terenu naszej gminy.

W tym roku czytaliśmy fragmenty książek autorstwa Adama Mickiewicza z okazji 220. rocznicy jego urodzin. Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać jak najlepiej potrafią przygotowany przez siebie fragment, a następnie zmierzyć się z tekstem przygotowanym przez panie bibliotekarki. Jury w składzie: pan Waldemar Maniak - sekretarz gminy, pan Tomasz Hołowaty - kierownik referatu strategii i rozwoju oraz pani Renata Łowiecka - bibliotekarka miało za zadanie wyłonić po dwóch mistrzów z kategorii - Lektorów Młodszych klasy III - V oraz Lektorów Starszych klasy VI - VIII. Uczestnicy konkursu zaprezentowali wysoki poziom interpretacji tekstu. Jury w profesjonalny sposób oceniło wystąpienia. Komisja po długich naradach wybrała 4 osoby, które będą reprezentowały naszą gminę na szczeblu powiatowym w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. Są to: Anna Kościelska, Aleksander Łoński, Wiktoria Kocińska i Paulina Niemczuk.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.