PostHeaderIcon "O finansach ... w bibliotece"

W czwartek - 2 sierpnia odbyło się ostatnie już spotkanie w ramach projektu skierowanego do seniorów O finansach w bibliotece. Jest on realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Narodowy Bank Polski.

Podczas spotkania realizowaliśmy moduł 5 z poziomu podstawowego pn. Bank centralny a inne banki. Na początku wykonaliśmy mapę skojarzeń nt. znaczenia nazwy NBP. Realizacja tego modułu pozwoliła na poszerzenie wiedzy o podstawowych zadaniach Narodowego Banku Polskiego, wpływu jego działalności na nasze codzienne życie. Pogłębiliśmy również wiadomości na temat kursów walutowych, inflacji oraz stóp procentowych. Poznaliśmy również sposoby zabezpieczenia polskich banknotów oraz możliwości poszukiwania informacji na tematy finansowe. Na zakończenie uczestnicy wykonali test podsumowujący moduł. Natomiast wypełnienie ankiety przez każdego kursanta stanowiło zakończenie całego procesu szkolenia. Druga część naszego spotkania miała bardziej oficjalny i uroczysty charakter. Uczestniczki kursu otrzymały z rąk Wójta Gminy pana Andrzeja Leśniewicza, dyrektor biblioteki pani Agnieszki Hryniewicz oraz koordynatorek Renaty Łowieckiej i Aleksandry Sowy certyfikaty oraz książki. Pani dyrektor podkreśliła niezwykłe zaangażowanie koordynatorek w realizację projektu. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Uczestniczki wyraziły chęć dalszego udziału w bibliotecznych projektach.

Serdecznie dziękujemy Paniom za wspólnie spędzony czas.