PostHeaderIcon Tydzień Bibliotek w filii w Starych Bielicach

W dniach 8-15 maja obchodzona była kolejna edycja Tygodnia Bibliotek. Odbywała się ona pod hasłem Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam ? wchodzę.

W ramach tegorocznych obchodów Filia Biblioteczna w Starych Bielicach zorganizowała cykl lekcji i spotkań bibliotecznych. Każde spotkanie miało na celu upowszechnianie czytelnictwa, zachęcenie do korzystania z bogatej oferty zbiorów, utrwalenie zwyczaju bywania w bibliotece.

Bibliotekę odwiedzili uczniowie z klas O, I i II. Dzieci wykonywały prace plastyczne, rozwiązywały krzyżówki i zagadki, testy, rebusy i kalambury. Na boisku szkolnym dzieci rysowały swoje ulubione postaci z książek.

Wszystkie spotkania odbywały się w miłej i sympatycznej atmosferze. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w dyskusjach, przedstawiały scenki z wykorzystaniem pantomimy. Oby taka atmosfera panowała w bibliotece cały rok.