PostHeaderIcon Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne 2011

W dniu 6 maja odbył się w naszej bibliotece Turniej Recytatorski Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne 2011. Wzięło w nim udział 40 uczestników ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjum z terenu naszej gminy. Po raz pierwszy gościły na nim dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Warnina.

Jury w składzie: p. Monika Modła, p. Maria Jakubiak oraz p. Marcin Pilarczyk wytypowało 6 osób, które reprezentować będą gminę w przeglądzie powiatowym. W kategorii Ptaszęta są to: Julia Wypych (Szkoła Podstawowa w Świeminie) oraz Klaudia Perz (Szkoła Podstawowa w Starych Bielicach), w kategorii Ptaszki: Martyna Foland i Paulina Wawrzacz (Szkoła Podstawowa w Starych Bielicach), w kategorii Ptaki: Paweł Romański oraz Milena Matwiejczyk (Gimnazjum im. Wybitnych Polaków w Biesiekierzu). Na wszystkich uczestników czekały atrakcyjne nagrody książkowe oraz słodki poczęstunek. Dodatkową niespodzianką był występ bibliotekarki p. Michaliny Jędraszko oraz zespołu muzycznego Tremolo ze Szkoły Podstawowej w Świeminie.

Gratulujemy zwycięzcom i trzymamy za nich kciuki !