PostHeaderIcon Agusie - Gminny Przegląd Recytatorski dla Przedszkolaków 2011

W piątek, 29 kwietnia w naszej bibliotece odbył się Gminny Przegląd Recytatorski dla Przedszkolaków Agusie. Dzieci prezentowały na nim wiersze znanej pisarki dla dzieci - pani Agnieszki Frączek. Do rywalizacji przystąpili milusińscy z Gminnego Przedszkola w Biesiekierzu, Prywatnego Przedszkola w Starych Bielicach Happy Days oraz klas 0 ze szkół podstawowych z Biesiekierza, Świemina i Starych Bielic. Naszym słodkim maluchom przyglądało się przemiłe jury w składzie: Pani Maria Węgrzynek, Pani Alina Składanek oraz Przewodniczący Komisji - Pan Waldemar Maniak.

Do konkursu przystąpiło czterdziestu jeden uczestników. Wszystkie dzieci zaprezentowały się najlepiej jak potrafiły. Po pełnym emocji przesłuchaniu, dzieci i opiekunowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek w postaci pączków i soczków. Po burzliwych obradach Jury wyłoniło zwycięzców. I tak pierwsze miejsce zdobyła Paulinka Niemczuk ze Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu. Zaprezentowała ona wierszyk pt. Chłodnia. Drugie miejsce zdobyła Natalka Sobierajska recytująca wierszyk pt. Słoń - reprezentantka Szkoły Podstawowej w Świeminie. Trzecie miejsce przypadło Idze Sterna z Gminnego Przedszkola w Biesiekierzu. Recytowała ona wiersz pt. Konkury. Dziewczynki zakwalifikowały się do Powiatowego Przeglądu Recytatorskiego dla Przedszkolaków Agusie. Odbędzie się już 11 maja w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.

Zwycięzcy oraz pozostali uczestnicy przeglądu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Agusie przebiegały w miłej i ciepłej atmosferze. Dzieci co rusz zaskakiwały nas spontanicznością i otwartością.

Maluchom gratulujemy odwagi, a zwycięzcom życzymy powodzenia w dalszym etapie konkursu.

Michalina Jędraszko