Strona główna Lokalny Klub Kodowania

PostHeaderIcon Lokalny Klub Kodowania – podsumowanie projektu

W sobotę - 24 lutego odbyło się w naszej bibliotece uroczyste podsumowanie projektu Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę. W jego ramach powstał przy naszej placówce Lokalny Klub Kodowania.

Przez okres sześciu miesięcy uczestnicy projektu brali udział w zajęciach z zakresu kodowania, uczyli się podstaw obsługi Scratch’a, oswajali roboty Finch. Tworzyli własne gry i programy. Kodowali taniec duszka, grę Finch-Pong, stworzyli program do liczenia pola kwadratu i prostokąta oraz gry pn. Andrzejki oraz Labirynt. Poznali zagadnienia z zakresu podstaw programowania. Dzisiejsze spotkanie miało na celu podsumowanie działań oraz pokazanie rodzicom, opiekunom oraz zaproszonym gościom efektów ich wytężonej pracy. Naszych gości powitała pani Aleksandra Sowa, jeden z koordynatorów projektu. Następnie pan Ireneusz Hryniewicz przedstawił zebranym bardzo interesującą prezentację multimedialną, w której pokazał jak przebiegały zajęcia, czego się nauczyliśmy oraz... jak świetnie się bawiliśmy! Zaprosił dzieci i młodzież do dalszego udziału w zajęciach, ponieważ nasz LKK nadal będzie działał przy naszej bibliotece! Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Gminy pan Marek Płaza, który w swoim imieniu oraz w imieniu Wójta Gminy pana Andrzeja Leśniewicza wyraził słowa uznania dla naszych uczestników projektu. W imieniu rodziców podziękowania naszym koordynatorom złożyła pani Ewa Główczyk-Kowalczyk. Każdy z uczestników projektu otrzymał certyfikat uczestnictwa w zajęciach, dyplom Młodego Twórcy Gier oraz drobny upominek. Niespodzianką na zakończenie spotkania był przepyszny tort. Po części oficjalnej rodzice oraz goście mogli zobaczyć efekty pracy swoich pociech.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie. Był to wyjątkowy okres dla naszej biblioteki.