PostHeaderIcon Lekcja biblioteczna - Prasa w naszej bibliotece

Lekcja biblioteczna - 29 marca 2011 r.

Gazeta, dziennik, czasopismo, prasa - o co w tym chodzi? Jak się w tym połapać? Uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej w Starych Bielicach szukali odpowiedzi na te i wiele innych pytań w trakcie lekcji bibliotecznej zorganizowanej przez bibliotekę.

Dzieci poznały budowę czasopism, ich tematykę i przeznaczenie. Świetną zabawa okazało się zespołowe układanie puzzli ze stron tytułowych gazet dostępnych w bibliotece.

Wnioski z dyskusji wskazują na to, że dziewczynki lubią czytać takie gazety jak m.in. Księżniczka, Witch a chłopcy wybierają CD ? Action lub Piłkę Nożną.

Mam nadzieję, że ta lekcja zachęciła dzieci do większego zainteresowania czasopismami, w których jak można się było przekonać zawartych jest wiele informacji przydatnych zarówno do nauki jak i dobrej rozrywki.