PostHeaderIcon Ósma naukowa sesja dziecięca

W dniu 6 kwietnia 2011r. w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyła się ósma naukowa sesja dziecięca. Tym razem poświęcona była ona głównemu bohaterowi opowiadań duetu Sempé i Goscinny, czyli Mikołajkowi. Naszą Bibliotekę reprezentowały uczennice Bożenka Bołaz i Agatka Niezgoda ze Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu.

Dziewczynki wcieliły się w role profesorek i przedstawiły wcześniej przygotowane referaty. W czasie sesji zostały rozdane również nagrody za konkurs plastyczny pt. Plastyczne Rekreacje Mikołajka.

Jedna z nagród trafiła w ręce Patrycji Sawickiej, uczennicy Szkoły Podstawowej w Świeminie. Gościem honorowym spotkania była pani Beata Ostrowicka- autorka bajek i opowiadań dla dzieci. To właśnie z rąk Pani Beaty wszystkie uczestniczące w tegorocznej sesji dzieci, odebrały upominki książkowe. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Michalina Jędraszko