PostHeaderIcon Wieczór malowany piosenką i wierszem

W piątek - 4 marca w naszej bibliotece już po raz drugi odbył się Wieczór malowany piosenką i wierszem. W uroczystości wzięły udział osoby zaprzyjaźnione z biblioteką, w tym: władze gminy, radni, sołtysi, panie prowadzące punkty biblioteczne oraz nasi czytelnicy. Spotkanie rozpoczęło się niespodzianką w wykonaniu Bibliotecznego Kabaretu BiblioStars. Bibliotekarki: Agnieszka Hryniewicz, Renata Łowiecka, Michalina Jędraszko i Katarzyna Janik wystąpiły w przedstawieniu opartym o skecz kabaretu Hrabi pt. Kobieta.

Dużym wydarzeniem tego wieczoru był koncert Joli Tubielewicz - kandydatki do Krajowych Eliminacji Eurowizja 2011, laureatki Szansy na sukces. Piękny, mocny głos piosenkarki wywarł niesamowite wrażenie na wszystkich zebranych. Pani Jola zaśpiewała wybrane piosenki o kobietach zarówno w naszym języku ojczystym, jak i w języku angielskim.

Równie wielkie emocje wywołał występ pani Iwony Niedzielskiej goszczącej w naszej bibliotece po raz drugi. Pani Iwona zauroczyła wszystkich swoim uśmiechem, wdziękiem i pięknym wykonaniem swoich równie uroczych piosenek o kobietach.

Natomiast występ pana Marka Mality - goszczącego w naszej bibliotece również po raz drugi, swoją formą zaskoczył naszych gości. Było to bardzo miłe, przepełnione humorem wydarzenie. Artysta rozbawił wszystkich obecnych do łez.

Dodatkową niespodzianką podczas wieczoru były kolejne skecze w wykonaniu naszego kabaretu. Pierwszy z nich Plotki uświadomił panom wymagania kobiet, natomiast drugi zatytułowany Kobieta pracująca w komiczny sposób ukazał jak ciężkie jest życie kobiety.

Nasze spotkanie na okoliczność Dnia Kobiet uświetniły wspaniałe wiersze pana Zygmunta Królaka zaprezentowane przez bibliotekarki.

Podczas uroczystości można było podziwiać przepiękne ozdoby drewniane wykonane techniką decoupage przez podopiecznych i opiekunów ze Środowiskowego Domu Samopomocy.

Pokładamy ogromne nadzieje, że wszyscy nasi goście dobrze się bawili, a nasza uroczystość pozostawiła po sobie same dobre wspomnienia.

Renata Łowiecka