Strona główna Lokalny Klub Kodowania

PostHeaderIcon Lokalny Klub Kodowania na start!

W piątek - 8 września odbyło się w naszej bibliotece pierwsze spotkanie Lokalnego Klubu Kodowania. Powstał on w ramach projektu Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę.

Projekt ten realizowany jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Biblioteka w Biesiekierzu pozyskała na miesiące wrzesień i październik 5 robotów Finch. Uczestnicy warsztatów będą uczyć się kodowania w języku Scratch. Umiejętność programowania pozwala zrozumieć, jak działają otaczające nas technologie, by móc bardziej świadomie z nich korzystać oraz również je tworzyć i rozwijać. Wzmacnia też kreatywność i zdolność logicznego myślenia. Na początku zajęć przeprowadziliśmy kilka zabaw integracyjnych, aby lepiej się poznać. Spisaliśmy zasady wspólnej pracy oraz przygotowaliśmy w grupach grę Cody Roby. Następnie pan Irek pokazał nam nasze roboty i zademonstrował ich działanie. Już w następny piątek i sobotę uczestnicy warsztatów samodzielnie spróbują swoich sił w kodowaniu. Zajęcia będzie prowadził w formie wolontariatu zaprzyjaźniony z naszą biblioteką Pan Irek Hryniewicz. To właśnie dzięki jego zaangażowaniu i wsparciu możliwa jest realizacja tego przedsięwzięcia.

Koordynator projektu Aleksandra Sowa

Celem projektu jest zachęcenie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania.