PostHeaderIcon Wizyta w KBP

W dniu 3 lipca 2017 r. grupa uczestników naszych wakacyjnych zajęć pojechała do Koszalińskiej Biblioteki Publicznej na zajęcia rozpoczynające cykl Tomek i tajemnica zaginionego pomnika - promujących twórczość A. Szklarskiego w 105 rocznicę jego urodzin.

Impreza została uświetniona spotkaniem z archeologiem Andrzejem Kuczkowskim, który opowiedział zgromadzonym uczestnikom regionalną historię o zaginionym koszalińskim pomniku Fryderyka Wilhelma. W spotkaniu uczestniczyły dzieci i młodzież z Koszalina oraz czytelnicy bibliotek gminnych powiatu koszalińskiego. Fakty związane z historią pomnika króla pruskiego będą głównym wątkiem fabuły do komiksu, która powstanie w czasie trwania warsztatów literackich z Małgorzatą Karoliną Piekarską.