Strona główna Filie Świemino Aktualności

PostHeaderIcon Konkurs "Mały Polak" - Filia w Świeminie

23 maja w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Świeminie odbyła się VI edycja Międzyszkolnego Konkurs wiedzy o Polsce pt.: Mały Polak. W konkursie wzięły udział reprezentacje klas I-III szkół z Biesiekierza, Starych Bielic, Konikowa i Świemina.

Celem konkursu jest krzewienie wśród najmłodszych postaw patriotycznych i pogłębianie wiedzy o Polsce. Tradycyjnie jak co roku w organizację konkursu włączyła się Biblioteka Publiczna z Filią Biblioteczną w Świeminie. Cieszę się, że mogę wspierać tak ciekawy konkurs i towarzyszyć najmłodszym w ich zmaganiach. W tym roku miałam przyjemność obserwować jak cudownie 3-osobowe zespoły klas I pracowały przygotowując plakat Polska - Moja Ojczyzna. Powstały niepowtarzalne prace. Z kolei Pani Dyrektor Agnieszka Hryniewicz uczestniczyła w pracach jury w trakcie konkursu wiedzy, wręczyła także dzieciom nagrody ufundowane przez bibliotekę. Gratuluję wszystkim uczestnikom wiedzy i talentu a organizatorom wspaniałej imprezy. Zachęcam do obejrzenia zdjęć i przeczytania szczegółowych informacji o konkursie na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Świeminie.

Do zobaczenia za rok...

Aneta Krasowska