PostHeaderIcon Tydzień Bibliotek 2 :-)

Za nami kolejny wyjątkowy dzień. Od samego rana nasza biblioteka zamieniła się w bajkową krainę. Zabraliśmy dziś naszych gości w podróż po niezwykłych, zaczarowanych zakątkach naszej biblioteki.

W drzwiach powitała ich wróżka Agnieszka, która przybliżyła im zasady obowiązujące w krainie magii. Poprosiła dzieci i młodzież o podpisanie kontraktu, że biblioteka nie ponosi odpowiedzialności za pożarcie, zranienia oraz przeniesienie się w inną rzeczywistość. Nasi milusińscy mieli okazję udać się do sklepu Pod zaczarowaną lampą, wziąć udział w zajęciach w pracowni różdżkarskiej, odbyć lekcję w szkole magii oraz polatać na miotle. Ich przewodniczką po tym niezwykłym miejscu była Czarownica Ola. A to był dopiero początek ich podróży. Kolejnym przystankiem była wizyta w Smokolandii. To właśnie tam poznali przesympatycznego smoka Gacusia i jego przyjaciół. Nauczyli się tam niezwykle zabawnego smoczego języka oraz jak oswajać magiczne zwierzęta. Każdy z nich mógł również wykonać swojego stwora i zabrać go do domu. W następnej sali czekała na nich przygoda z mieszkańcami Stumilowego Lasu. Przywitała tam ich niezwykła Pani Sowa, która pouczyła ich jak nie zgubić się w tej krainie. Nasi podróżnicy wykonali również maski tygryska. W naszych zajęciach wzięli udział uczniowie klasy I oraz III a i b ze szkoły w Parnowie.

Cóż to było za wydarzenie! Dzieci razem z wychowawcami panią Marią Blicharską, panią Jolą Kostecką oraz panią Magdaleną Sową przygotowały specjalnie dla nas wspaniałą niespodziankę!!! Obejrzałyśmy fantastyczny występ, zostałyśmy obdarowane wyjątkowymi prezentami oraz pysznymi babeczkami. Byłyśmy ogromnie wzruszone! To dzięki takim spotkaniom i ludziom rosną nam skrzydła! Ale to nie był koniec niespodzianek. Kolejną sprawili nam uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą panią Agnieszką Ławrynowicz. Odśpiewali nam sto lat oraz obdarowali pięknymi sowami.

To był wspaniały dzień! Jurto czeka nas kolejna przygoda
Surprised