PostHeaderIcon Wielkanocne tradycje i zwyczaje

Święconka, kolorowe pisanki oraz śmigus-dyngus - to wszystko kojarzy nam się ze zbliżającymi świętami Wielkanocnymi. To właśnie one były tematem zajęć przeprowadzonych we wtorek - 11 kwietnia dla klasy II a ze Szkoły Podstawowej w Parnowie.

Na początku naszego spotkania uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o najważniejszych polskich zwyczajach i tradycjach związanych z Wielkanocą. Następnie wysłuchali krótkiego opowiadania z książeczki pt. Zajączek i pisanka. Podczas zajęć dzieci wykonały piękne i pomysłowe wielkanocne króliki oraz kartki świąteczne. Dzieci poznały również tradycyjną metodę malowania pisanek woskiem pszczelim. Każdy z uczestników wykonał swoją własną pisankę, którą ozdobił różnymi wzorami woskowymi i ufarbował w wybranej farbie.

Dziękujemy klasie IIa za odwiedziny i życzymy wesołych Świąt Wielkanocnych!!!

Bibliotekarz Aleksandra Sowa
Starszy bibliotekarz Renata Łowiecka