Strona główna Filie Świemino Aktualności

PostHeaderIcon XIV Powiatowa naukowa sesja dziecięca pt. "Niegrzeczniaki, Kacperiada i detektyw Pozytywka na tropie Grzegorza Kasdepkego"

W dniu 5 kwietnia 2017r. w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyła się XIV naukowa sesja dziecięca. Tym razem poświęcona była twórczości najbardziej poczytnego pisarza książek dla dzieci w Polsce Grzegorza Kasdepkego.

Filię Biblioteczną i Szkołę Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego w Świeminie reprezentowały dwie uczennice: Alicja Bojko z klasy VI i Agnieszka Geppert z klasy IV. Dziewczynki wcieliły się w role profesorów i przedstawiły bardzo ciekawe referaty. Alicja jako profesor Poszukiwań w kapuście zaprezentowała referat pt. O bocianach, kapuście i burakach, czyli skąd się biorą dzieci, Agnieszka jako prof. Uczuciowości ludzkiej zaprezentowała referat pt. Całuśnie , burzowo i łzawo, czyli o uczuciach. Poszło im bardzo dobrze-być może przed nimi kariera naukowa!!!

W czasie sesji zostały również rozdane nagrody za konkurs plastyczny pt. Ilustrujemy książki Grzegorza Kasdepkego. Nagrody w tym konkursie odebrało czterech uczniów szkoły w Świeminie-Hanna Urbańska, Iwona Procio i Maksymilian Sokół z klasy V a także laureatka wielu nagród w różnych konkursach-Wiktoria Kuklińska z klasy VI. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Serdecznie gratulujemy szanownym paniom profesor ciekawych referatów a nagrodzonym w konkursie plastycznym pięknych prac.

 

Aneta Krasowska