Strona główna Czytelnicy polecają

PostHeaderIcon Renesans Fantastyki

Jednym z najbardziej poczytnych gatunków literackich w naszej bibliotece jest fantastyka. Od zawsze miała ona liczną rzeszę swoich fanów, lecz w chwili obecnej przeżywa swój prawdziwy renesans.

Za sprawą Stephenie Meyer oraz jej sagi Zmierzch literatura fantazy z rozmachem powróciła do łask. Powieści w których bohaterami są wampiry, wiedźmy, strzygi, duchy, anioły elfy itp. są rozchwytywane. Najbardziej cieszy mnie fakt, że młodzi czytelnicy sięgnęli również po klasyków tego gatunku. J.R.R Tolkien czy też nasz Andrzej Sapkowski powrócili pod strzechy.

W naszej ofercie każdy wielbiciel tego gatunku znajdzie coś dla siebie. Na naszych półkach stoi bardzo dużo nowości oraz wznowień. To wspaniałe, że w tak wielu z nas pozostaje coś z dziecka. Przyznam się, że ja również jestem ogromną fanką tego gatunku. Uwielbiam przenosić się w te miejsca gdzie dociera tylko nasza wyobraźnia. Z niecierpliwością dziecka czekałam na kolejne tomy przygód Harrego Pottera. Wspaniale czułam się w Shire wraz z Frodo Bagginsem oraz przemierzając świat razem z Wiedźminem. Jeżeli ktoś ma ochotę na trochę magii oraz chwilę zapomnienia zapraszamy do naszej biblioteki. Znajdziecie u nas przeszło 200 tytułów tego gatunku. Większość z nich to bestsellery z pierwszych miejsc książkowych list przebojów.

Serdecznie zapraszam do biblioteki!

Agnieszka Hryniewicz