Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon "Wiosna, ach to ty" - przedszkole Happy Days

W dniu 23 marca dzieci z grup Biedronek i Motyli uczestniczyły w kolejnym spotkaniu z cyklu Spotkań z literaturą. Tematem przewodnim zajęć była wiosna i wszelakie jej oznaki.

Spotkanie zaczęło się od przeczytania wiersza Jana Brzechwy Przyjście wiosny. Rozmowa o bocianach, przebiśniegach, krokusach, słońcu i obudzonych ze snu zimowego zwierzętach wprowadziła wszystkich w pogodny i bardzo energetyczny nastrój. Kolejny utwór wysłuchany przez dzieci to Pan Miś jest głodny autorstwa Karmy Wilson. Dzieci z łatwością odpowiadały na zagadki wiosenne, rozwiązywały wiosenne rebusy oraz opowiadały o zmieniającej się przyrodzie. Nieodzownym elementem spotkań czwartkowych jest prezentacja literatury pięknej i popularnonaukowej dostępnej w bibliotece. Przedszkolaki z dużym zaciekawieniem czytały te książki.

st. bibliotekarz Maja Rosowska