PostHeaderIcon I Ty możesz zostać Odyseuszem czyli Wielki Konkurs Mitologiczny

We wtorek - 21 marca nasza biblioteka wraz z paniami Iwoną Retecką i Żanettą Szybistą zorganizowała konkurs mitologiczny skierowany do klas I-III naszego gimnazjum.

Celem naszego konkursu było poszerzenie wiedzy z zakresu mitologii greckiej. Gimnazjaliści musieli zmierzyć się z ośmioma konkurencjami. Uczniowie mieli za zadanie m.in. połączyć ze sobą sławne pary mitologiczne, odgadnąć jaką postać z mitologii przedstawia układanka, uzupełnić atrybuty bogów i ich ulubione zwierzęta, wypisać jakie znają miasta mitologiczne i za pomocą pantomimy przedstawić wylosowany związek frazeologiczny. Z większością zadań gimnazjaliści nie mieli problemu, poradzili sobie świetnie. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę. Konkurs ten udowodnił, iż uczniowie lubią i znają mity greckie.
Gratulujemy wygranym!!!

Bibliotekarki Aleksandra Sowa, Anetta Orlikowska