PostHeaderIcon Wiosna tuż, tuż ...

W czwartek - 16 marca gościliśmy starszą grupę dzieci z Gminnego Przedszkola w Biesiekierzu. Nasi goście uczestniczyli w lekcji bibliotecznej na temat: Pierwsze oznaki nadchodzącej wiosny.

Przedszkolaki były bardzo ciekawe bibliotecznych zabawek, więc nasze zajęcia rozpoczęliśmy korzystaniem z nich. Następnie przeprowadziliśmy zabawy ruchowe przy muzyce. Kolejnym etapem spotkania było poznanie pierwszych zwiastunów wiosny poprzez obejrzenie krótkiej prezentacji multimedialnej. Nasi milusińscy z wielką uwagą wysłuchali również głośno przeczytanego opowiadania o niedźwiedziu. Poznaliśmy też książki popularnonaukowe opisujące wiosnę. Podczas spotkania znalazł się też czas na odgadywanie zagadek oraz wesołe zabawy. Wykonaliśmy również piękne prace plastyczne pt. Wiosenne kwiaty oraz Stonoga, które można podziwiać w przedszkolu. Nasi goście wykazali się dużym zaangażowaniem, rzetelnością i ogromną chęcią do działania.

Gratulujemy!!!

Starszy bibliotekarz Renata Łowiecka